Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje w skórze w sposób naturalny - jest podstawowym składnikiem skóry, który utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem jego ilość stopniowo się zmniejsza, wskutek czego skóra wysusza się, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją objętość. Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy, pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?

wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 9-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy zaznaczyć, że bezpośrednio po zabiegu, skóra jest obrzęknięta, a sam kwas hialuronowy musi ulec częściowemu wbudowaniu w tkankę podskórną. Wobec tego ostateczne efekty są widoczne po około tygodniu.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym z użyciem kremu, który należy nałożyć na miejsca poddawane zabiegowi min. 30 minut przed rozpoczęciem procedury. Po tym czasie zabieg zwykle przebiega całkowicie bezboleśnie.

Zalecenia po zabiegu

Po leczeniu przez dwa tygodnie należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i nagrzewania (sauna). Nie wykonywać nadmiernych manewrów w obrębie miejsca iniekcji, aby zapobiec infekcji. Miejsca wypełniane należy przez kilka dni smarować nawilżającym kremem, a także dbać o odpowiednie nawodnienie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Działania niepożądane

-Ciąża,
-Karmienie piersią
-Choroby o podłożu autoimmunologicznym
-Skłonność do powstawania blizn przerostowych
-Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
-Nadwrażliwość na kwas hialuronowy
-Choroby nowotworowe

-Zaczerwienienie,
-Obrzęk
-Ból w miejscu wstrzyknięcia materiału
-Świąd w przypadku skóry wrażliwej
-Nadwrażliwość w miejscu korekcji
-Sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia utrzymującego się kilka tygodni

Medycyna estetyczna Arentewicz.pl
533213434
©2021